nedeľa, 19 mája, 2024
Článok-škola

Vyhodnotenie súťaže iBobor

V dňoch 7.-11. novembra sa konal na Slovensku 16. ročník informatickej súťaže iBobor, ktorej  hlavným cieľom je podporiť u všetkých žiakov záujem o informačné a komunikačné technológie. Naša škola sa zapojila do všetkých, výnimkou nebol ani tento. 

V kategórii Seniori súťažilo  8 tretiakov a štvrtákov (na Slovensku celkom 5 918 žiakov). Najlepší výsledok na našej škole, ale veľmi pekný aj v rámci Slovenska, dosiahol Jakub SLEZÁK z III.D triedy. Stal sa úspešným riešiteľom a zisk 56 bodov a  percentil 95,72 znamená, že len 4,28 % súťažiacich na Slovensku malo výsledok lepší ako on.

Do kategórie Juniori sa zapojilo 18 prvákov a druhákov (na Slovensku 11 644). Osem z nich sa stalo úspešnými riešiteľmi súťaže (Adriana HOLECOVÁ a Peter NAHÁLKA z II.A, Tobias KOVÁCS z I.D a ďalší).

Úspešným riešiteľom blahoželáme a  všetkým súťažiacim ďakujeme za reprezentáciu školy!

Viac o súťaži ako aj štatistické vyhodnotenie tohto ročníka nájdete na stránke www.ibobor.sk.

Miroslava Šturmová, školská koordinátorka súťaže

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Visit Us On FacebookVisit Us On Youtube