nedeľa, 19 mája, 2024

Mladý Európan – súťaž

Dňa 18.4.2018 sa v  Informačnom centre Europe Direct Žilina uskutočnil 13. ročník celoslovenskej súťaže „Mladý Európan“. Zúčastnilo sa jej 11 stredných škôl Žilinského kraja.

Podmienkou účasti tímu na regionálnom kole súťaže bolo odovzdanie stručného projektu o krajine aktuálne predsedajúcej Rade Európskej únie, teda o Bulharsku, alebo o Rakúsku, krajine, ktorá bude predsedníckou krajinou v druhej polovici roka 2018.

Samotná súťaž pozostávajúca z dvoch kôl a finálneho kola bola zameraná na všeobecný prehľad o EU – história, súčasnosť, osobnosti, symboly EU.

Našu školu reprezentovali žiaci z II.A – Michal Melišík, Filip Kurnota a Robert Silvester. Do finálneho kola sa síce nedostali, ale piate miesto v silnej konkurencii bolo pekným umiestnením.

„Moje pocity z tejto aktivitu sú veľmi zaujímavé,“  reagoval po súťaži Michal Melišík, „v celom priestore vládla skvelá atmosféra, o súťažiacich ako aj o pedagógov bolo skvele postarané. Je to jeden z najlepších spôsobov, ako sa dozvedieť viac o tom, kde vôbec žijeme, aká kultúra a aké pamiatky sa nachádzajú u nás a u našich susedov v Európskej únii. Keby to bolo možné, zúčastnili by sme sa aj druhýkrát.“

Mgr. Perla Ivaničová

Visit Us On FacebookVisit Us On Youtube