štvrtok, 18 apríla, 2024
Článok-škola

3D tlač na SPŠ

V mesiaci marec 2022 PK IVT a spoločnosť Eduka vďaka finančnému príspevku z grantového programu e-Školy pre budúcnosť 2021/2022 Nadácie Orange zakúpili 4 ks 3D tlačiarní Creality Ender s komponentami, ktoré budú využívané vo vyučovacom procese na našej škole a budú k dispozícii žiakom pri ročníkových projektoch a prácach SOČ.

Tlačiarne boli zmontované a nainštalované samotnými žiakmi z tried 3.BE, 1.B a 3.D a následne zaradené do vyučovania. Moderná tlač ihneď žiakov zaujala a s nadšením si sami navrhovali a tlačili rôzne modely. S modernou technológiou sme oboznámili aj učiteľov našej školy na prezentačných seminároch, kde si ju mohli odskúšať, niečo pekné si vytlačiť a zároveň nám odporučiť modely, ktoré by študenti v budúcnosti vytvárali pre ich predmety.

Sme presvedčení, že 3D tlač zaujme študentov našej školy aj v nasledujúcich rokoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Visit Us On FacebookVisit Us On Youtube