štvrtok, 18 apríla, 2024

Program pre Materskú škôlku Lipovec, okres Martin

Dňa 16.4.2018 žiaci Erik Sopoci a Jakub Šimek pripravili náučný program pre deti predškolského veku. Veľkou oporou im bol prístup pani riaditeľky, ktorá im umožnila prezentovať sa, ako aj pomoc vychovávateliek.

Erik o tomto podujatí napísal:

„Hneď po príchode sme si deti usadili do polkruhu a rozprávali im, kto sme, prečo tu sme a následne sme začali s deťmi komunikovať na tému Európska únia. Ukázalo sa, že deti vedeli o čom je reč, čo nám pomohlo aj v ďalšej komunikácii s deťmi. Samozrejme, začali sme zľahka – najprv otázkami napríklad – čo je to Slovensko;  až sme sa postupne prepracovali k tomu, čo vlastne je Európska únia a načo slúži, prípadne kde všade sa môžeme s ňou stretnúť, kde všade je jej vlajka a čo to znamená, prečo tam je vyvesená atď.

Druhá časť programu bola zameraná skôr na štáty EU, rozdali sme im omaľovánky s vlajkami štátov. K dispozícii ako pomôcka bola aj publikácia Európa a Ty s farebným náhľadom vlajok štátov EU, vydaná Generálnym sekretariátom Rady. Deťom bolo potrebné kde-tu pomôcť, prípadne poradiť kombinácie farieb vlajok štátov, ktoré si vyberali. Každé dieťa bolo odmenené malou sladkosťou        za snahu, aj keď niektoré netrafilo povedzme ,,správny odtieň´´ farby.

     

Tretia časť programu bola nesená v duchu prezentácie ich výtvorov, deti nám porozprávali, ako vymaľovali vlajku príslušného štátu, a následne sme si ich aj v nimi vyfotili .

Na záver sme poďakovali vedeniu škôlky, odovzdali sme im zostávajúce omaľovánky pre deti, ktoré by chceli ešte kresliť, a taktiež sme im venovali aj pastelky a pexeso o EU, ktoré sme si priniesli z kancelárie Europe Direct pri návšteve Bratislavy.“

Visit Us On FacebookVisit Us On Youtube