sobota, 20 apríla, 2024
Článok-škola

Naši hádzanári víťazmi na krajských majstrovstvách

V utorok 16.4. 2019 sa uskutočnili Majstrovstvá Žilinského samosprávneho kraja  v hádzanej dorastencov. Po strastiplnej ceste do Kysuckého Nového Mesta naši hádzanári potvrdili najvyššie ambície, s ktorými do finálového súboja išli. O majstra kraja sa stretli s družstvom domácich priemyslovákov z Kysuckého Nového Mesta. Od začiatku zápasu išli do vedenia naši chlapci. Rýchlymi gólmi Marka Marčičiaka, Marka Nogu, Jakuba Konôpku a Andreja Velitsa sme viedli 4:0. Súper sa na chvíľu zmobilizoval, ale do prestávky sme išli so sľubným náskokom  11:4, o čo sa zaslúžil aj spoľahlivo chytajúci Michal Noga a ďalší strelci: Marko Súkeník a Jakub Šalaga. Na začiatku druhého polčasu súper tromi po sebe idúcimi sedmičkami stav znížil a keď sme nepremenili niekoľko sľubných streleckých príležitostí, na chvíľu sme sa ocitli v kŕči. Do zápasu dobre naskočili aj dvaja pivoti Matúš Koco s Lukášom Laukom, predovšetkým pozorným bránením eliminovali útoky súpera. Zodpovedným výkonom na krídle zaujal aj Jakub Stehlík, na svoju príležitosť do bránky čakal aj Pavel Špirko. V druhej polovici druhého polčasu opäť zabrali naši najlepší: Marek Marčičiak a Marek Noga predviedli niekoľko pekných individuálnych akcií s nekompromisným zakončením a zobrali súperovi všetky nádeje. Marko Súkeník tak mohol prebrať z rúk organizátora víťazný diplom a vstupenku do celoštátneho kola.