nedeľa, 23 júna, 2024
Článok-škola

Priemyslováci v hľadisku i na ľade

Pri príležitosti 90. výročia organizovaného hokeja v Martine pripravil klub HK Martin v spolupráci s Martinskou hokejovou akadémiou (MHA) projekt Školy na hokej, v rámci ktorého môžu žiaci základných a stredných škôl navštíviť zápas Slovenskej hokejovej ligy. My sme dostali tú česť ako jedna z prvých škôl v Turci a včera 5. októbra sa 45 žiakov z I.A, I.D a III.B so svojimi triednymi učiteľmi stali svedkami víťazstva HK Martin nad Trnavou 4:3 po samostatných nájazdoch. Priamo do zápasu zasiahli aj traja absolventi našej školy: Tomáš Nauš (logistika 2020) – strelil v zápase prvý gól, Adam Paulíny (technické lýceum 2019) – premenil samostatný nájazd a potvrdil víťazstvo, zo striedačky to všetko riadil tréner Daniel Babka (strojárska technológia 1990). Ďakujeme Tomášovi Pšenkovi, manažérovi práce s mládežou, ktorý zabezpečil pre našich žiakov vstupenky. Pre zaujímavosť: momentálne v našej škole študuje 13 žiakov, ktorí reprezentujú MHA Martin v kategórii dorastencov a juniorov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Visit Us On FacebookVisit Us On Youtube