štvrtok, 18 júla, 2024
Článok-škola

Environmentálne vzdelávanie v našej škole

Od októbra do apríla sa na našej škole triedni zástupcovia – záujemcovia o problémy nášho životného prostredia – vzdelávali prostredníctvom 3 modulov videoškolení Ekoalarm o triedení a minimalizácii odpadu vďaka združeniu CEEV Živica. Naši študenti sa od lektorky pani Lepeškovej dozvedeli množstvo zaujímavých, ale aj šokujúcich faktov o množstve, zložení a spracovaní odpadu, o vplyvoch na životné prostredie a hlavne o minimalizácii odpadu. Tieto vedomosti si naši ekoaktivisti nenechali pre seba: na triednických hodinách ich sprostredkovali svojim spolužiakom. Aj preto s naši študenti postupne zvykajú na triedenie odpadu prostredníctvom troch druhov smetných košov, ktoré majú k dispozícii v kmeňových učebniach a na chodbách na prvom a druhom poschodí. Možno aj vďaka týmto školeniam nabrali niektoré žiačky a žiaci odvahu vyskúšať si prvýkrát v našej škole súťaž „Ekoolympiáda“ prostredníctvom aplikácie na mobile, kde si mohli trénovať otázky na témy Voda, Oceán, Odpad, Klimatická zmena, Pôda pred prvým kolom. Konkurencia z celého Slovenska bola veľká, preto sa do druhého kola nedostal nikto z našich. Nevadí, možno nabudúce!

Mgr. Oľga Krištofíková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Visit Us On FacebookVisit Us On Youtube