štvrtok, 23 mája, 2024
Článok-škola

Deti a žiaci čistia mesto Martin

V mesiaci apríl bolo naozaj „aprílové“ počasie, teda nielen premenlivé, ale navyše a najmä chladné, veterné a daždivé. Preto nebolo veľa vhodných dní na upratovanie okolia budovy našej školy. Nakoniec sa to podarilo 12. 4. 2024 v rámci akcie „Deti a žiaci čistia mesto Martin 2024“ organizovanej mestským úradom Martin (MÚ dodal vrecia na odpad) , do ktorej sa naša škola zapojila druhýkrát. Konkrétne sa pod vedením vyučujúcich štafetovým spôsobom zapojilo 40 žiačok a žiakov. Osobitne treba vyzdvihnúť študentov 2.C, ktorí urobili najväčší kus práce, ale zahanbiť sa nedali ani triedy 2.AL, 2.B a 2.D pri čistení plôch okolo budovy školy. Všetci dohromady nazbierali 26 vriec väčšinou rastlinného odpadu, za ktorý vďačíme polohe budovy školy v lesoparku. Za toto krásne a zdravé prostredie určite nemusíme ľutovať vynaloženú námahu a budeme si ho udržiavať tak, aby prispelo k dobrému menu našej školy.

Mgr. Oľga Krištofíková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Visit Us On FacebookVisit Us On Youtube