štvrtok, 23 mája, 2024
Článok-škola

International Swiss Talent Forum

V dňoch 20.2.-24.2. som po úspešnom umiestnení vo finále súťaže Festival vedy a Techniky v kategórií informatika s projektom Virtuálna realita ako učebná pomôcka dostal príležitosť zúčastniť sa prestížnej medzinárodnej udalosti International Swiss Talent Forum v meste Nottwil.

Počas trvania môjho pobytu vo Švajčiarsku som mal možnosť stretnúť sa a rozprávať s ľuďmi z celého sveta. Účastníkmi fóra bolo viac ako 80 študentov z 34 krajín. Spoločne sme hľadali moderné riešenia problémov, ktoré trápia dnešnú dobu a počas celého trvanie spolupráce nám boli k dispozícii na konzultácie experti z vybraných oblastí. V posledný deň sme naše práce prezentovali naším rovesníkom a získali sme spätnú väzbu od mnohých vedeckých odborníkov.

Okrem času vyhradeného na prácu sme mali priestor zúčastňovať sa na ďalších zaujímavých aktivitách, kde sme spoznávali krásy Švajčiarska a jeho kultúry. Celú akciu som si nesmierne užil a s mnohými účastníkmi som stále v kontakte. Túto skúsenosť odporúčam každému. Za moje vynaložené úsilie stála každá sekunda.

Tomáš Volna, IV.D

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Visit Us On FacebookVisit Us On Youtube