nedeľa, 23 júna, 2024
Článok-škola

Robotická súťaž „RoboRAVE Slovensko 2019“

Žilinská univerzita v Žiline privítala dňa 22. novembra 2019 v priestoroch átria Stavebnej fakulty súťažiacich z celého Slovenska, ktorí sa prihlásili so svojimi robotmi do jednej z výziev robotickej súťaže RoboRAVE Slovensko. Tento siedmy ročník bol v niečom výnimočný – súťažilo sa iba v kategórii SUMO, no napriek tomu bol záujem, ako každý rok, mimoriadne vysoký. Prihlásilo sa 91 súťažiacich, ktorí súťažili so 60 robotmi. Z našej školy sa do kategórie LEGO SUMO určenej prednostne pre žiakov stredných škôl prihlásilo 8 žiakov, ktorí tvorili 4 tímy.

  1. Jakub Novotný a Matej Bakaľa s robotom  „Sršeň Hrob“
  2. Ondrej Kardoš a Jozef Kovalčík s robotom   „Parobek“
  3. Peter Romančík a Marek Mojík s robotom  „TurboSteve“
  4. Matúš Jelínek a Justín Botur s robotom  „Little Alien“

Náš druhý tím v zložení Ondrej Kardoš (Jozef Kovalčík sa nezúčastnil sa pre churobu) s robotom „Parobek“, získal v tejto kategórii krásne 2. miesto. Náš 3. tím v zložení Peter Romančík a Marek Mojík s robotom  „TurboSteve“ obsadil vo finále 6. miesto z celkového počtu 24 tímov vo svojej kategórii.  Všetkým víťazom v kategórii LEGO SUMO určenej žiakom stredných škôl boli odovzdané aj vecné ceny od spoločnosti MATADOR Group. Súčasťou súťaže bola aj zaujímavá Konferencia pre vedúcich tímov a pracovníkov Žilinskej univerzity na tému Motivácia práce vedúcich pracovníkov s mládežou na robotických súťažiach.

Súťaž bola v tomto roku zrealizovaná vďaka výbornej tímovej spolupráci AMAVET klubu č. 549 z Martina, Informačného centra mladých, n.o. v Martine, spoločnosti Inloop Žilina, The Benders – klubu lego robotiky v Žiline, Žilinskej univerzity v Žiline, ale aj vďaka finančnej podpore Mesta Žilina, firmy AVAST a spoločnosti MATADOR Group.

Ing. Radomír Kováčik

Visit Us On FacebookVisit Us On Youtube