štvrtok, 18 apríla, 2024
Článok-škola

ROBOTIÁDA 2020 BRNO

Dňa 7.2.2020 sa zúčastnili žiaci našej školy medzinárodnej robotickej súťaže Robotiáda 2020 v Brne vo vedeckom centre VIDA. Celkovo sa zúčastnilo súťaží vyše 600 žiakov zo základných a stredných škôl z 9 krajín. Súťažilo 190 tímov so 400 robotmi v 7 disciplínach.

Naše družstvo v zložení Peter Romančík a Marek Mojík z III.A a Branislav Kňazko z I.A v disciplíne: Bear rescure – po kvalifikačných kolách boli na 8. mieste z 51 zúčastnených v tejto disciplíne. Vo štvrťfinále prehrali s víťazmi disciplíny. Čo nás potešilo, že sme boli druhí zo stredných škôl v našej disciplíne. Medzi súťažnými kolami sme načerpali vedomosti z fyziky a rôznych technických odborov vo VIDA centre. Každému, kto bude v Brne, odporúčame toto centrum navštíviť.

Za vzornú reprezentáciu našej školy v Brne žiakom ďakujeme.  

Viac fotografií a videí na https://www.facebook.com/robotiada.cz

Ing. Radomír Kováčik

Visit Us On FacebookVisit Us On Youtube