nedeľa, 23 júna, 2024
Článok-škola

Okresné kolo 44. ročníka súťaže Stredoškolskej odbornej činnosti

Tak ako každý rok sa naša škola aktívne zapája do súťaže Stredoškolská odborná činnosť. Stredoškolská odborná činnosť predstavuje záujmovú činnosť žiakov denného štúdia stredných škôl (gymnázií, stredných odborných škôl, konzervatórií). Práci SOČ sa venujú nielen v škole v čase vyučovacieho procesu, ale aj mimo vyučovania vo svojom voľnom čase. Žiaci pracujú samostatne alebo v kolektíve, s pomocou školiteľa alebo konzultanta.

Dňa 4. 3. 2022 sa konalo okresné kolo už 44. ročníka súťaže SOČ. Organizátorom okresného kola súťaže SOČ bola ako po iné roky už tradične naša škola (Stredná priemyselná škola technická, Novomeského 5/24, Martin). Vzhľadom k nepriaznivej epidemiologickej situácii sa uskutočnila dištančnou formou resp. online prostredníctvom aplikácie MsTeams. No napriek zložitej situácii sa všetci skvele prispôsobili, pružne reagovali a všetko nakoniec prebehlo bez problémov.

V aktuálnom ročníku súťaže žiaci z 5 škôl odprezentovali 36 súťažných prác. Súťažilo sa celkom v 16-tich súťažných kategóriách. Hodnotiace komisie pracovali v piatich skupinách. Ich neľahkou úlohou bolo posúdiť kvalitu súťažných prác a určiť umiestnenie súťažiacich na základe bodového hodnotenia prác.

Žiaci z 1. a 2. miesta nás budú reprezentovať na krajskom kole súťaže, ktoré sa uskutoční dňa 4.4.2022, ktoré bude zabezpečovať Spojená škola v Kysuckom Novom Meste.

Postupujúcim, samozrejme, srdečne gratulujeme a prajeme veľa úspechov pri reprezentácii okresov Martin a Turčianske Teplice v silnej konkurencii rovesníkov.

Výsledková listina okresného kola súťaže SOČ za okres Martin a Turčianske Teplice zo dňa 4. 3. 2022 je tu.

Podrobnosti spojené s organizáciou krajského kola budú priebežne upresnené organizátorom a postúpené školským metodikom súťaže.

Diplom pre súťažiacich na prvých troch miestach (ako aj vecnú cenu pre súťažnú kategóriu s najmenej troma účastníkmi) budeme zasielať na domovskú školu súťažiaceho v týždni od 15. 3. 2022.

V prípade, že hodnotiaca porota odporúčala upraviť niektorú časť práce, bude možné ju preposlať na aktualizovanie najneskôr do pondelka 14. 3. 2022 (vrátane) na e-mail eva.kopasova@spsmt.sk.

Ing. Eva Kopasová

(okresná metodička súťaže SOČ)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Visit Us On FacebookVisit Us On Youtube