nedeľa, 19 mája, 2024
Článok-škola

Školské kolo SOČ

Pre niektorých našich štvrtákov je mesiac február tradične mesiacom SOČ-ky. Tak ako každý rok sa naša škola zapája do súťaže Stredoškolská odborná činnosť. Dňa 17. 2. 2022 sa konalo školské kolo už 44. ročníka súťaže SOČ. Vzhľadom k nepriaznivej epidemiologickej situácii sa súťaž uskutočnila online formou v prostredí Ms Teams, kde si súťažiaci pripravili 8 minútovú prezentáciu práce, pričom nechýbali živé zábery na fungujúce dielo.
Do súťaže sa zapojilo 32 žiakov, odprezentovaných bolo 24 súťažných prác a súťažilo sa celkom v 8. súťažných kategóriách (v dvoch súťažných komisiách).

Na hodnotených pozíciách sa žiaci umiestnili nasledovne:

Výsledková listina – školské kolo súťaže SOČ – 44. ročník – 17.2.2022

01 – Problematika voľného času
P. Č. Riešiteľ Spoluriešiteľ Trieda Názov projektu Umiestnenie

  1. Stanislav Žiačik   IV.A Svet športových rekordov 1.miesto
  2. Pavel Špirko   IV.A Futbal v Londýne 2.miesto
  3. Martin Bezeg   IV.A Doplnok hry Minecraft v Jave 8 3.miesto
  4. Lukáš Bobek   IV.A Najlepší futbaloví brankári 3.miesto

05 Životné prostredie, geografia, geológia
P. Č. Riešiteľ Spoluriešiteľ Trieda Názov projektu Umiestnenie

  1. Samuel Zrubák   IV.A Fauna a flóra Martinských terás nezúčastnil sa

09 Strojárstvo, hutníctvo, doprava
P. Č. Riešiteľ Spoluriešiteľ Trieda Názov projektu Umiestnenie

  1. Alexander Šebesta Michal Predáč IV.B Renovácia a úprava malotraktora 1.miesto
    Juraj Vojtko
  2. Jakub Junas Samuel Frlička IV.B Šachovnica 2.miesto
    Timotej Kvasnica

11 Informatika
P. Č. Riešiteľ Spoluriešiteľ Trieda Názov projektu Umiestnenie

  1. Dávid Duchoň   IV.A Webová aplikácia SUDOKU 1.miesto
  2. Michal Štrba   IV.A Tvorba mobilnej aplikácie pre potreby sociálnej siete 2.miesto
  3. Filip Pokorný   IV.A Tvorba WWW stránky – propagácia hudobnej kapely 3.miesto

12 Elektrotechnika a hardware, mechatronika
P. Č. Riešiteľ Spoluriešiteľ Trieda Názov projektu Umiestnenie

  1. Ramon Vrabec Adrián Kišša IV.D Diskrétny regulátor teploty kaliacej pece s Arduinom – SW 1.miesto
  2. Mojmír Bíro   IV.A Diaľkovo ovládané vozidlo s Arduinom 2.miesto
  3. Filip Kúdelka   IV.A Automatický zavlažovací systém s Arduinom 4.miesto
  4. Jozef Kovalčík   IV.A Custom Fitness Tracker 4.miesto
  5. Timotej Lazár   IV.D Meteorologická stanica s Arduinom 4.miesto
  6. Matej Toráč Kristián Vrábel IV.D Ovládanie a regulácia zariadenia pomocou bezdrôtovej technológie Bluetooth – SW / HW 4.miesto
  7. Ján Černiansky   IV.D Rez a popis činnosti elektrocentrály 4.miesto
  8. Samuel Kuzma Oliver Kraus IV.D Špeciálna klávesnica s mikroprocesorom – SW / HW 4.miesto

13 História, filozofia, právne vedy
P. Č. Riešiteľ Spoluriešiteľ Trieda Názov projektu Umiestnenie

  1. Samuel Havlín   IV.A Lietadlá 2. svetovej vojny 1.miesto

14 Tvorba učebných pomôcok, didaktické technológie
P. Č. Riešiteľ Spoluriešiteľ Trieda Názov projektu Umiestnenie

  1. Jakub Ulej Jakub Grígel IV.D Triedenie materiálu triediacou linkou 1.miesto
  2. Patrik Rusnák   IV.A Zbierka úloh z Pythonu s využitím modulov na vizualizáciu dát 2.miesto

15 Ekonomika a riadenie
P. Č. Riešiteľ Spoluriešiteľ Trieda Názov projektu Umiestnenie

  1. Peter Brišš   IV.C Návrh skladového riešenia (layout) 1.miesto
  2. Juraj Dostál   IV.A Online propagácia Občianskeho združenia Spoločnosť Eduka 2.miesto
  3. Bohumil Čunát   IV.A Objednávkový systém online 3.miesto

Žiaci z 1. a 2. miesta nás budú reprezentovať na okresnom kole súťaže.
Postupujúcim srdečne gratulujeme a prajeme veľa úspechov v ďalších postupových kolách súťaže.
Fotodokumentácia z priebehu súťaže sa dá pozrieť tu.

Ing. Eva Kopasová, (školská a okresná metodička súťaže SOČ)

          

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Visit Us On FacebookVisit Us On Youtube