štvrtok, 18 júla, 2024
Článok-škola

FLL – regionálny turnaj Challenge v ŽILINE

Dňa 3. februára 2023 sa v priestoroch Fakulty riadenia a informatiky, Žilinská univerzita v Žiline, Univerzitná 8215/1, 01 26 Žilina, konala súťaž FLL (Prvá Lego liga)- regionálny turnaj Challenge ŽILINA, na ktorej sa zúčastnili aj žiaci našej školy.

FLL je najväčšia celosvetová robotická súťaž, ktorej sa zúčastňujú státisíce detí a mladých ľudí vo veku 4-16 rokov. Jej účastníci sa už v ranom veku zoznamujú so základmi STEM a uplatňujú svoje zručnosti vo vzrušujúcej súťaži, pričom si budujú návyky učenia, sebadôvery a tímovej práce.

Program:  8:00            Príchod tímov

8:25            Brífing pre trénerov

8:50            Otvorenie turnaja

9:30 – 14:45  Stretnutie tímov Challenge s porotami

9:30            15:10   Robot Game

15:20          16:05   Semifinálne a finále

16:10          16:35   Naj 3 prezentácie IP

16:45          17:10   Vyhodnotenie Challenge kategórie

Náš tím s názvom Fazkiz zo Strednej priemyselnej školy technickej v Martine v zložení: Nicolas Bučko, Jakub Harvan, Matúš Oravkin, Andrej Siekel, Matúš Ševčík, Tomáš Volna  získal v kategórii Základné hodnoty prvé miesto.  Srdečne gratulujeme!

Na videu si môžete pozrieť tri napínavé kolá Robot Game pri súťažných stoloch (pridáme neskôr).

Ing. Radomír Kováčik

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Visit Us On FacebookVisit Us On Youtube