štvrtok, 18 júla, 2024
Článok-škola

Workshop pre nádejné „ajťáčky“

Dnes sa v našej škole uskutočnil workshop pre žiakov, ktorí majú záujem o programovanie. Workshop bol určený pre dievčatá 9. ročníka základných škôl. Všetky mali svojich osobných lektorov – našich štvrtákov. Naši budúci maturanti im ukázali prácu s micro:bitom, so stavebnicou. Najskôr spoločne zhotovovali mobilný dopravný prostriedok (miniatúrne autíčko Ring bit), ktorý programovali (ovládanie autíčka) v PC a predviedli v súťaži na čas po slalomovej dráhe. Po skončení prišli záujemcovia o štúdium v našej škole a získavali informácie nielen o programovaní, ale aj o stavebniciach, ktoré sa používajú pri vyučovaní (simulácia pásu vo výrobe so senzormi a automatizáciou), aj o medzinárodných stážach v rámci programu Erasmus+, ktoré organizuje naša škola každý rok pre žiakov v spolupráci so spoločnosťou KABA Slovensko.

Fotografie z tohto podujatia nájdete tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Visit Us On FacebookVisit Us On Youtube